50Hertz na cestě investovat miliardy do pobřežních větrných elektráren

50Hertz, provozovatel přenosové soustavy elektrické energie, hodlá investovat 5,6 miliardy eur (6,21 miliardy amerických dolarů) do připojení větrných elektráren v Baltském a Severním moři k síti na moři.

Investice do větrných elektráren na pobřeží jsou v současné době sázkou na jistotu, protože větrných elektráren přibývá a společnost 50Hertz uvedla, že hodlá v příštích pěti letech investovat do tohoto odvětví.

Společnost plánuje investovat miliardy do podmořských kabelů, pozemních a elektrických vedení a také do rozvoden větrných elektráren. To je téměř dvojnásobek částky, kterou v posledních pěti letech do roku 2021 investovala.

pobřežní větrné farmy

Společnost doufá, že tím významně přispěje k cílům ochrany klimatu a zároveň dále zajistí dodávky a posílí energetickou suverenitu.

Větší poptávka

Motivací společnosti jsou také prognózy výrazného nárůstu poptávky po elektřině v oblasti její sítě, a kromě toho i v mnoha dalších částech světa.

Investment

Vzhledem k tomu, že stále více průmyslových odvětví usiluje o dekarbonizaci svých provozů, je odklon od fosilních paliv a přechod k elektřině téměř nevyhnutelný. To v kombinaci s přechodem na vozidla poháněná elektřinou a na zdroje elektrické energie jistě povede k nárůstu spotřeby energie, kterou mohou částečně zajistit větrné elektrárny.

Podle odhadů společnosti 50Hertz by se totiž poptávka po elektřině v oblasti jejich sítě mohla do roku 2030 zvýšit až o 40 %.

Vzhledem k tomu, že se do tohoto odvětví vkládá tolik peněz, lze s jistotou říci, že investice do větrných elektráren na moři budou v nadcházejících měsících a letech pravděpodobně skutečnou sázkou na jistotu.

Napsat komentář